koupelna Beroun

2013

studie, prováděcí dokumentace, spolupráce při realizaci


kompletní rekonstrukce koupelny v přízemí rodinného domu pro mladou rodinu v rámci TV pořadu „Jak se staví sen“ (TV Prima), použití série dlažeb a obkladů Rako Clay

koncept:

Rodině se líbily „podzimní barvy“ a zelená.

Použili jsme moderní, ale zároveň nadčasové dlažbu a obklad v béžovém a šedobéžovém odstínu, na podlaze jsou velkoformátové dlaždice 60×60 cm, na stěnách místo klasického obkladu také dlaždice stejného typu jako jsou na podlaze, ale rozměru 30×60 cm (Rako Clay), díky čemuž místnost působí jednotným dojmem. Na obklad boční stěny vany jsme použili řezanou mozaiku 5×5 cm opět stejného typu. Použitý typ dlažby je rektifikovaný (dlaždice jsou po vypálení oříznuté na přesný rozměr), takže při pokládce mohou být mezi dlaždicemi jen úzké spáry (cca 2mm místo cca 5mm používaných u nerektifikovaných typů dlažeb a obkladů). Užší spáry jsou jednak praktičtější z hlediska úklidu a také vypadají lépe esteticky, protože dlažba a obklad díky nim působí jednotnějším dojmem. Kratší stěny a vana jsou obloženy šedobéžově, delší stěny béžově, čímž se nám kratší strana koupelny opticky rozšíří a místnost bude působit příjemnějším dojmem. Vanu, dvojumyvadlo i WC mísu jsme vybrali jednoduchých kompaktních tvarů, které opět působí nadčasově a kde se také skloubí praktičnost s estetickými kvalitami, kvůli dobré kvalitě, výborné ceně a rychlé dostupnosti jsme vybrali sérii Jika Cubito.

Sanitu jsme doplnili vhodnými bateriemi (Jika Mio)a doplňky . U vany jsme zvolili moderní řešení s podomítkovou vanovou pákovou baterií kombinovanou s napouštěním vany přepadem, takže u vany nepřekáží klasický výtok ze stěny, o který se obvykle koupající se osoba uhodí do kolene či jinou část těla. Nemohli jsme ani zapomenout na kvalitní a dobře nadimenzované osvětlení, které dá vyniknout estetické kvalitě použitých barev a materiálů. My jsme zvolili velké centrální kruhové svítidlo Diammo od firmy Hormen zapuštěné do sádrokartonového podhledu, které nejenže místnost kvalitně nasvětluje, ale samo tvoří výrazný a zajímavý designový prvek místnosti. Nad zrcadlem je pak také světlo od firmy Hormen s výrazným designem – Lonngo.

Přidali jsme zelené doplňky a atypickou skříňku pod dvojumyvadlo v zajímavém a pěkném dřevodekoru. Díky nice v obvodové stěně nad umyvadlem je za levou polovinou atypického zrcadla skryta praktická úzká skříňka.

 

spolupráce s ing. arch. Annou Lacovou

Hide Content