kuchyně Praha-Malvazinky

2012

studie, prováděcí dokumentace, spolupráce při realizaci


rekonstrukce kuchyně v rámci TV pořadu „Jak se staví sen“ (TV Prima), na přání majitelů inspirace v Provence stylu


Využili jsme toho, že všechny členky domácnosti jsou nižšího vzrůstu a dále faktu, že pracovní plocha s varnou deskou může být obecně umístěna níže než pracovní plocha se dřezem, díky tomu  jsme mohli pracovní plochu s varnou deskou umístit do takové výšky, která nám umožnila její protažení až k oknu.

Díky použití nižších barových židlí jsme mohli integrovat příležitostné stolování do kuchyňského poloostrova, čímž se nám zvětšila pracovní plocha kuchyně, které je nyní rozdělena do dvou různě vysoko umístěných zón – nižší varná zóna a vyšší přípravná a mycí zóna s dřezem.

Zaslepení původního spižního okénka nám umožnilo nad dřez umístit nástěnnou skříňku, která může být díky výklenku a použití dostatečně únosného  závěsného kování stejně hluboká jako standardní spodní kuch. skříňky a má tedy i stejně velký úložný prostor.

Zazděním již nepoužívaného podávacího okénka do obývacího pokoje nám vznikl prostor pro umístění atypicky mělkých skříněk zavěšených na stěně, které nám dále rozšiřují úložný prostor kuchyně.

 

spolupráce s ing. arch. Annou Lacovou

Hide Content