Ložnice s koupelnou Chyňava

2011

studie, prováděcí dokumentace, spolupráce při realizaci


návrh a realizace ložnice s koupelnou ve starém vesnickém objektu v rámci TV pořadu „Jak se staví sen“ (TV Prima)


Rozdělili jsme místnost jednou příčkou na 2 části. Menší část orientovaná směrem do ulice slouží jako koupelna, zbytek místnosti jako ložnice. Díky tomu, že původní místnost měla 2 okna, je nyní v ložnici i v koupelně po jednom oknu a obě místnosti tedy mají přístup denního světla. Obě okna jsme opatřily posuvnými japonskými stěnami, které jsou neprůhledné, ale průsvitné. Koupelna je dostatečně velká, aby se tam vešlo WC,  dvojumyvadlo a velká sprcha, neboť manželé se nám svěřily, že se rádi sprchují společně a že by ocenili i 2 umyvadla. V koupelně jsme museli najít místo i na bojler, který jsme schovali do skříňky vedle WC. Místo ve skříňce pod bojlerem jsme využili jako prostor pro koš na prádlo a ještě nám zbylo místo na poličku. Další úložný prostor v koupelně manželé naleznou ve skříňce pod umyvadlem.

Ložnici a koupelnu jsme propojili dvěma vstupy umístěnými symetricky podle osy nové příčky. Díky tomu nemusí ani jeden s manželů obcházet postel, když bude chtít jít v noci do koupelny a zároveň nám to pomohlo koupelnu a ložnici opticky propojit v jeden celek.

Postel v ložnici je také umístěna symetricky mezi oba vstupy do koupelny. Naproti posteli jsme vytvořili niku na šatní skříň a vedle vstupu do ložnice jsme umístili na stěnu velké zrcadlo, které si přála paní jako pomůcku při cvičení jógy. Manželé si dále přáli do ložnice umístit nějaký stolek pro PC, ten se nachází vedle postele, nad stolem je polička.

 

spolupráce s ing. arch. Annou Lacovou

Hide Content